Browser Compatybile

Poradnik kompatybilności przeglądarek internetowych

Użytkownicy internetu mają obecnie dostęp do szerokiej gamy przeglądarek do serfowania po sieci. Naszą odpowiedzialnością jako designerów i developerów jest aby zapewnić by strony które tworzymy były kompatybilne z większością używanych przeglądarek.

Kompatybilność przeglądarek

To nas prowadzi do prostego aczkolwiek dość krytycznego pytania - jakiej przeglądarki używają nasi użytkownicy? Według w3school, najczęściej używanymi przeglądarkami są Internet Explorer 7 & 8 jak również Firefox z Safari i Google Chrome to tyczy się całości internetu (ogół). Jednak dane mogą się różnić od czasu do czasu, to zależy od różnych obliczeń. Najlepszą odpowiedź dostarczy nam monitoring naszych własnych stron takimi narzędziami jak na przyprzykład Google Analytics.

 

Kiedy już zidentyfikujemy najczęściej używane przeglądarki naszych użytkowników, należy sprawdzić czy nasza witryna poprawnie się wyświetla. Prawie niemożliwe jest aby instalować wszystkie typy przeglądarek na jednym komputerze aby to sprawdzić. Dla tego też istnieje szereg aplikacji i usług webowych, które ułatwią nam sprawdzenie, jak wygląda nasza witryna w różnych przeglądarkach.

W tym artykule spróbuje przykuć waszą uwagę na pewne rozwiązania które pomogą nam sprawdzić kompatybilność waszych stron w różnych przeglądarkach. Pełna lista na dole.

 

Testy Kompatybilności Online

Browsershots

Browsershots jest darmową i najbardziej popularną platformą do sprawdzania kompatybilności witryn w wielu przeglądarkach. Browsershots wykonuje screenshoty waszych internetowych projektów w różnych przeglądarkach. W bazie Browsershots występują prawie wszystkie popularne przeglądarki. Platforma jest dość łatwa do użycia, podajemy adres strony klikamy jaka przeglądarka ma zadziałać dla jakiego systemu operacyjnego i czekamy. Średni czas oczekiwania to około 30 min ale nie zawsze wszystkie nasze screeny przejdą w tym czasie więc możemy przedłużyć czas oczekiwania. Główną wadą jest czas który trzeba poświęcić na tej platformie. Polecam opcję płatną, wszystkie wyniki prawie natychmiast.

browsershots Complete Guide to Cross Browser Compatibility Check

Browser Sandbox - POLECAM!

Ta platforma, stworzona przez Spoon.net, pozwala nam uruchomić różne przeglądarki wprost na naszym komputerze za pośrednictwem waszej przeglądarki. TO TAKIE PROSTE. W skład przeglądarek wchodzą IE, Firefox, Safari, Chrome i Opera. Największą zaletą tego sytemu to to, że możemy spokojnie i płynnie przejrzeć naszą witrynę z każdej strony, od strony głównej po panel administratora.

spoon browser sandbox Complete Guide to Cross Browser Compatibility Check

Netrenderer

IE NetRenderer to darmowa platforma do testowania kompatybilności witryn. Z IE NetRenderer możesz sprawdzić jak wasza witryna wygląda w różnych wersjach Internet Explorer. Po beta testach, IE NerTender stanie się integralną wersją przeglądarek od IE - IE9 i będziesz mógł zobaczyć błędy własnej witryny dla danej przeglądarki.

netrenderer Complete Guide to Cross Browser Compatibility Check

Browsrcamp

Browsrcamp pozwala nam sprawdzić nasze witryny z przeglądarkami Mac OS X. jeśli nie chcecie tracić pieniędzy możecie sprawdzić kompatybilność waszej witryn z Safari 3.1.2. Po prostu dodaj adres URL swojej witryny i otrzymasz screenshot. Ale jeśli chcesz sprawdzić waszą witrynę na innych Mac-owskich przeglądarkach musicie poświęcić 3$.

browsrcamp Complete Guide to Cross Browser Compatibility Check

Adobe Browserlab

Adobe Browserlab to narzędzie, które pozwala twórca witryn do testowania is a web hosted service which allows designers to test designs on multiple browsers and operating systems. In this system are included a zoom function and measurement tools like rulers and guides, and the ability to move quickly to specific areas of a screenshot. Browser sets allow designers to customize, edit, and save a combination of browsers to test. ...

browserlab Complete Guide to Cross Browser Compatibility Check

Litmusapp

Litmus pokazuje wam screenshoty waszej witryny gdy przejrzy projekt wszystkimi głównymi przeglądarkami internetowymi. Po skończeniu testów dostaniecie pełen raport kompatybilności gotowy do przejrzenia przez waszych klientów. Litmus posiada 4 plany cenowe. Możecie zarejestrować się za darmo ale używać można tylko IE 7 i FF2. AND IT'S IN ENGLISH. 

litmusapp Complete Guide to Cross Browser Compatibility Check

Anybrowser siteviewer

Anybrowser Site Viewer pozwala nam zobaczyć witrynę od zupełnie innej strony. Czyści kod i sprawia, że przeglądamy witrynę bez specjalnego kodowania. Możemy poruszać się po linkach jak w normalnej przeglądarce ale będzie to widok tylko tekstowy. Dobre kodowanie strony pozwoli nam również zobaczyć zdjęcia w stronie. Ciekawe narzędzie, warto sprawdzić.

anybrowser Complete Guide to Cross Browser Compatibility Check

Fundisom

Fundisom to Mac screenshot generator który pozwala na zobaczenie witryny na Macintosh G5 in Safari, MacIE lub Mozilla. Na chwilę obecną lixlpixel Safari Screenshot Generator jest offline, ale możecie sprawdzić ją później.

fundisom Complete Guide to Cross Browser Compatibility Check

Delorie lynxview

Delorie lynxview to ciekawe narzędzie pozwalające zobaczyć tekstowa wersję waszej witryny. To ciekawe narzędzie przydaje się do różnych punktacji oraz pozwala narzędziom dla niewidomych poprawnie widzieć waszą witrynę. Do poprawnego działania narzędzia potrzebne jest umieszczenie pustego pliku delorie.htm w folderze głównym waszej witryny. 

delorie Complete Guide to Cross Browser Compatibility Check

Browsera

Browsera jest przeznaczona by użwać ją jako narzędzie do testowania a nie jedynie jako narzędzie do robienia screenshotów. Działa na wszystkie poziomy waszej witryny. Posiada plan darmowy dla 1 użytkownika do max 25 stron. Reszta planów jest płatna ale podlega 14dniowym, bezpłatnym testom.

browsera Complete Guide to Cross Browser Compatibility Check

IE Tab

IE Tab to dodatek dla Firefox który pozwala włączyć wam witryny w IE, bez konieczności otwierania innych okien przeglądarki. Wystarczy tylko kliknąć guzik na pasku FF i zostanie otwarta obecna strona w nowej zakładce która będzie używać silnika IE zamiast FF.

ietab Complete Guide to Cross Browser Compatibility Check

 

 

Pluginy i Narzędzia

IETester

IECapt

Multi-Safari

Expression Web SuperPreview

Iphoney

MultipleIEs

Multiple IE

SortSite Professional

Lunascape

 

Płatne usługi

Browsercam

Crossbrowsertesting

Browser Photo

Url2image

SortSite

Multi Browser Viewer

Cloud Testing

 Więcej info znajdziecie tu: Complete Guide to Cross-Browser Compatibility Check http://www.hongkiat.com/blog/complete-guide-to-cross-browser-compatibility-check/#ixzz12yxO72Cc

Komentarze

Uwaga - Konta gości nie są zatwierdzane na bieżąco!