Rejestr a manager

Dlaczego Menadżer zadań jest wyłączony?

Jakiś czas temu otrzymałem email z zapytaniem od kolegi "Dlaczego Opcja Menedżer Zadań z paska kontekstowego jest szary i nie mogę go włączyć". Po godzince poszukiwań problem rozwiązałem i teraz chciałbym się z wami podzielić tym rozwiązaniem. 

Opytamalizacja obrazu

8 znakomitych narzędzi do optymalizowania zdjęć

Jak wspominałem już w artykule pagespeed jednym z dobrych sposobów na page response times jest optymalizacja obrazów na waszej stronie. Zmniejszajcie ich rozmiar jak to tylko możliwe. Optymalizacja zdjęć nie tylko przyspieszy ładowanie twojej strony, ale również zmniejszy zużycie transmisji danych, co może przynieść spore oszczędności finansowe przy rozliczeniach z dostawcą serwera.

Browser Compatybile

Poradnik kompatybilności przeglądarek internetowych

Użytkownicy internetu mają obecnie dostęp do szerokiej gamy przeglądarek do serfowania po sieci. Naszą odpowiedzialnością jako designerów i developerów jest aby zapewnić by strony które tworzymy były kompatybilne z większością używanych przeglądarek.

Paleta kolorów HTML

Kolory HTML - Paleta kolorów

O kolorach i zastosowaniu kolorów w HTML

Kody kolorów HTML są zapisane w systemie hexadecimal reprezentujące kolory czerwony, zielony i niebieski. Dla przykładu, w kolorze czerwonym, kodem koloru jest FF0000, co znaczy '255' czerwieni, '0' zieleni, i '0' Niebieskiego.

Kompletne informacje na temat jak stosować paletę kolorów w HTML używając w CSS, opiszę w innym artykule.

Tabele kolorów poniżej.